AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığından yapılan açıklamada, 14 Mayıs'ta yapılacak olan 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekilliği genel seçimi için Yüksek Seçim Kurulu tarafından 18 Mart'ta başlayan takvim bugün itibariyle milletvekili adaylarının açıklanması ile devam ettiği belirtildi.
Açıklamada ifadesine yer verilen İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda aday adaylığı süreci boyunca partimize başvurarak bu davaya kendini adadığını gösteren ve bizlerin yanında olan 44 aday adayının her birine ayrı ayrı teşekkür etti.
AK Parti Genel Merkezimizin takdirleri ile 6 adayımız şu şekildedir:
1 .Ali Özkaya
2. İbrahim Yurdunuseven
3. Hasan Arslan
4. Ferda Ertürk
5. Hakkı Öztürk
6. Ethem Karahan Uluçay, "Ben AK Parti Afyonkarahisar il başkanı olarak bundan önce görev yapmış değerli bakanımız milletvekilimiz Veysel Eroğlu'na bundan önce ve bundan sonra yapacağı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar ve Türkiye'de büyük emekleri olan bakanımızın daha üst düzey görevlerde yer alacağını, aziz milletimize bağlılığını ve buna bağlı olarak hizmet vazifesini sürdüreceği biliyor ve inanıyoruz. Bundan sonra aday adayı olan 44 dava arkadaşımız adaylarımızla birlikte nefsini kenara bırakarak sahada 14 Mayıs zaferinin gecesine kadar çalışacak ve bu davaya olan bağlılığını gösterecektir. Ben adaylarımızın şehrimize ve aziz milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor şimdiden 14 Mayıs zaferimizi tebrik ediyorum. Bundan önce olduğu gibi bu seçimde zafere odaklanarak girilmedik ev çalınmadık kapı bırakmayacağız. İlk günkü aşkla gönüllere sefer düzenleyecek ve 14 Mayıs'ı zafer ile taçlandıracağız. Türkiye Yüzyılı'nı da el ele, gönül gönüle beraber başaracağız. Samimiyet, istikrar ve güven ile aydınlık bir geleceğe birlikte yürüyeceğiz. " ifadelerini kullandı.
2. İbrahim Yurdunuseven
3. Hasan Arslan
4. Ferda Ertürk
5. Hakkı Öztürk
6. Ethem Karahan Uluçay, "Ben AK Parti Afyonkarahisar il başkanı olarak bundan önce görev yapmış değerli bakanımız milletvekilimiz Veysel Eroğlu'na bundan önce ve bundan sonra yapacağı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar ve Türkiye'de büyük emekleri olan bakanımızın daha üst düzey görevlerde yer alacağını, aziz milletimize bağlılığını ve buna bağlı olarak hizmet vazifesini sürdüreceği biliyor ve inanıyoruz. Bundan sonra aday adayı olan 44 dava arkadaşımız adaylarımızla birlikte nefsini kenara bırakarak sahada 14 Mayıs zaferinin gecesine kadar çalışacak ve bu davaya olan bağlılığını gösterecektir. Ben adaylarımızın şehrimize ve aziz milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor şimdiden 14 Mayıs zaferimizi tebrik ediyorum. Bundan önce olduğu gibi bu seçimde zafere odaklanarak girilmedik ev çalınmadık kapı bırakmayacağız. İlk günkü aşkla gönüllere sefer düzenleyecek ve 14 Mayıs'ı zafer ile taçlandıracağız. Türkiye Yüzyılı'nı da el ele, gönül gönüle beraber başaracağız. Samimiyet, istikrar ve güven ile aydınlık bir geleceğe birlikte yürüyeceğiz. " ifadelerini kullandı.